Shqipëri-Kosovë/ Tre marrëveshjet e rëndësishme që pritet të …

Mbledhja e përbashkët mes dy qeverive Shqipëri dhe Kosovë do të mbahet në Tiranë. Edhe pse më herët ishte lajmëruar …

Edhe një shqiptar në Premier League

Sulmuesi me origjinë nga Kosova, Andi Zeqiri është vetëm një hap larg firmës me klubin e Premier Leagues, Brighton. Burime …

Ndërroi jetë gazetari nga Tetova

Sot në varrezat e qytetit të Tetovës, me protokolle të posacme gjatë ceremonive mortore në kushte të COVID-19, iu dha …

Bijat po vijnë shpesh, më pengojnë. Ja përgjigja e hoxhë She …

Bijat po vijnë shpesh, më pengojnë. Ja përgjigja e hoxhë Shefket Krasniqit…Ndiqeni videon…

Shqiptarja nga Maqedonia shpallet mjekja më e mirë në gjithë …

Gjinekolgia nga Gostivari Hatije Ismaili nesër edhe zyrtarisht dekorohet nga presidenti i Republikës së Slovenisë, Borut Pahor, me çmimin “Mjeku …

Nga Washington DC po fryejnë erëra për ndarjen e Kosovës

Agim Vuniqi Bashkëpunëtorja e Presidentit të SHBA Donald Trump, serbja Jelena McWilliams, ka ardhur në Beograd për të ndihmuar në …

Tetovë: Policia kap hajdutin pasi vodhi stoli ari

Të shtunën pas mesnate Policia e Tetovës në rrugën “180” në qytet kanë arrestuar I.XH (42) nga Tetova me dyshimin …

Ushqimet që përmbajnë vitaminën D

Pacientët me nivele të mjaftueshme të vitaminës D kanë më pak të ngjarë të preken nga koronavirusi, dhe ka më …