Osmani takon ambasadorin Hovenier pas zhvillimeve në veri të vendit – Shqip

by admin
Spread the love

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur në takim ambasadorin amerikan, Jeffrey Hovenier, më te cilin bisedoi për zhvillimet e fundit në veri të vendit. Presidencja njoftoi se gjatë takimit Osmani ka nënvizuar përkushtimin e institucioneve të Kosovës për garantimin e një mjedisi të sigurt për të gjithë qytetarët.

“Presidentja Osmani nënvizoi përkushtimin e institucioneve të Republikës së Kosovës për të garantuar mjedis të sigurt për të gjithë qytetarët e vendit në koordinim të plotë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët evropian”, thuhet në njoftim.

Presidencja njoftoi se gjatë takimit Osmani ka nënvizuar përkushtimin e institucioneve të Kosovës për garantimin e një mjedisi të sigurt për të gjithë qytetarët.

“Presidentja Osmani nënvizoi përkushtimin e institucioneve të Republikës së Kosovës për të garantuar mjedis të sigurt për të gjithë qytetarët e vendit në koordinim të plotë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët evropian”, thuhet në njoftim.

🇽🇰🇺🇸 | Presidentja Vjosa Osmani ka pritur në takim ambasadorin e SHBA-ve, Jeffrey Hovenier, më te cilin bisedoi për zhvillimet e fundit në veri të vendit.

Presidentja Osmani nënvizoi përkushtimin e institucioneve të Republikës së Kosovës për të garantuar mjedis të sigurt për të gjithë qytetarët e vendit në koordinim të plotë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët evropian.

Lexo lajme interesante

You may also like