Olympiakosi kryeson Euroligën pas 22 xhirove – Shqip

by admin
Spread the love

Euroliga e basketbollit ka vazhduar me gjashtë ndeshjet e javës së së 22-të, të edicionit 2022/2023. Venadasitt kanë shënuar fitore në pesë takime, ndërsa ekipet mysafire vetëm një dhe ate kryesuesi I rendistjes Olymiakosi që mundi në transfertë Fenerbahçen me rezultat 93-73. Në kë ndeshje mjaftë interesante grekët ishin më të mire në çdo aspekt ndaj edhe fitorja e thellë nuk është ndonjë befasi. Më efikas në këtë takim ishte lojtari vendas Marko Guduriq me 24 pikë, ndërsa te ekipi fitues Kostas Papanikolaou me 21 pikë të realizuara.

Fitore në cilësinë e vendasit kanë shënuar: Virtus Bologna, Barcelona, Partizani, Valencia dhe Milano.

Kryeson Olympiakos me 15 fitore e 7 disfata, e ndjekur nga Barcelona me 14 fitore e 8-të humbje

REzultatet e xhiros së 22-të

Virtus Bologna – Crvena Zvezda 84-72

Barcelona – Maccabi Tel Aviv 83-78

Partizan – Lyon-Villeurbanne 92-71

Valencia – Bayern 82-73

Milano – Baskonia 89-83

Fenerbahce – Olympiakos 73-93

Sonte takohen:

Anadolu Efes – Zalgiris Kaunas

Alba Berlin – Monaco

Real Madrid – Panathinaikos

Përgatiti: Shaban Sinani /KlanMacedonia/

TI RAPORTON!

You may also like