Nuk përmbahet Berisha, hedh akuza të rënda ndaj qeverisë: Porti i Durrësit u la 6 muaj jashtë kontrollit

by admin
Spread the love

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë një akuzë të fortë këtë të hënë në një deklaratë për mediat, ku tha se të gjitha autoritetet në Portin e Durrësit janë të përfshira në trafikun e kokainës në Evropë.

Ndërkohë Berisha tha se Porti ka qenë jashtë çdo kontrolli për një periudhë 6 mujore.

“Në Portin e Durrësit për 6 muaj rresht u la jashtë çdo kontrolli. Zbarkuan në Durrës tonelata të pafundme kokaine, ku shkuan ato? Drejt Evropës jo drejt Hënës.

Pasi u alarmua gjithë bota tani janë dyndur, por në port të gjithë autoritetet janë të përfshira në trafikun e kokainës.

Porti është shndërruar në portin më të madh të kokainës në Evropë. Rama përpiqet ti mbulojë këto me sharje ordinere, me sulme e fjalor të një njeriu si ai.

Deklaroj me përgjegjësi të plotë se shkak madhor i të gjitha këtyre është Rama dhe partia e tij, e PD do aplikojë zero tolerancë ndaj krimit të organizuar. PD do të zbatojë ligjin jo vetëm ndaj bandave në strofullat e mafies ku jetojnë por ndaj bosëve të këtyre bandave në zyrat qeveritare.”-tha ai.

Lexo lajme interesante

You may also like