Nisma e bukur e Romës për ditën e të dashuruarve: Biletë falas për ata që dhurojnë gjak!

by admin
Spread the love

Klubi i Romës ndërrmerrë një nismë shumë të bukur për ditën e Shën Valentinit.

Përmes një njoftimi zyrtar, klubi i “verdhekuqve” i fton të gjithë tifozët e saj që të dhurojnë gjak në shenjë dashurie, si dhe i njofton se në këtë rast do të marrin një biletë falas për një nga ndeshje e radhës në Olimpico.

“Me rastin e festës së të dashuruarve, AS Roma fton fansat e saj të bëjnë një gjest të vërtetë dashurie, të martën më 14 shkurt do të organizohet një aksion dhurimi gjaku në kryeqytet, në Itali dhe në mbarë botën për të gjithë komunitetin “verdhekuq”. Dhuruesit do të marrin një biletë falas për një nga ndeshjet e ardhshme të Romës në shtëpi.”-bën me dije klubi italian.


Top Channel

You may also like