Nis mbledhja e Kryesisë së PD-së: Zbardhen emrat e kandidatëve për zgjedhjet e pjesshme vendore në 6 mars

by admin
Spread the love

Partia Demokratike ka mbledhur sot Kryesinë e saj ku pritet të miratohen emrat e kandidatëve për zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit. Mësohet se strukturat drejtuese të PD në Shkodër kanë propozuar Xhemal Bushatin kandidat për kryetar bashkie.

Në Rrogozhinë është propozuar si kandidat më 6 mars, Ferdinand Saraçi, ndërsa në Durrës Luan Hoti. PD pritet t’i besoj Indrit Sefës bashkinë e Lushnjës, ndërsa për Vorën është propozuar Ymer Marku. Për bashkinë e Dibrës, strukturat e PD kanë propozuar si kandidat për zgjedhjet e 6 marsit Luan Hakën.

Kandidatët e propozuar nga baza do i nënshtrohen shqyrtimit dhe miratimit nga Kryesia e PD.

Lexo lajme interesante

You may also like