Nga e diela priten temperatura në rritje

by admin
Spread the love

Nga dita e diel moti pritet të jetë stabil me rritje të temperaturave ditore.

Siç njoftojnë nga DHPM, nesër motit do të jetë i freskët, ndërsa gjatë ditës pritet vranësira mesatare lokale. Do të fryjë erë në drejtim veri-lindor.

Temperatura minimale do të jetë nga -6 deri 1 gradë celsius, ndërsa maksimalja nga 11 deri 17 gradë celsius.

Në Shkup, moti nesër do të jetë me diell dhe me vranësira të përkohshme, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri në 15 gradë celsius.Artikulli paraprakBorrell në Kuvendin e Maqedonisë – Pritet nga Xhaferi dhe përfaqësues të grupeve parlamentare
Artikulli tjetërMbi 103 miliardë dollarë dëmet nga tërmetet në Turqi
You may also like