Newcastle në pozicion kritik për ndeshjet e ardhshme, pa dy nga lojtarët kyç Lascelles dhe Tonali – Shqip

by admin
Spread the love
1a7253ebfd94147be1a9016b1f9dc492.jpeg

Newcastle United është përballur me një sfidë të madhe pasi kapiteni Jamaal Lascelles do të mungojë për një periudhë të gjatë deri në nëntë muaj për shkak të një dëmtimi të ligamentit të kryqëzuar. Lëndimi u zbulua pas një ndeshjeje të fortë kundër West Ham, ku Lascelles u detyrua të largohej nga fusha vetëm pas 17 minutash lojë.

Kjo vjen në një kohë të vështirë për skuadrën e Eddie Howe, e cila tashmë po përjeton mungesën e mbrojtësit Sven Botman dhe mesfushorit Sandro Tonali, i cili është pezulluar për shkelje të rregullave të basteve dhe përballet me akuzat për shkelje të tjera.

Newcastle, që aktualisht renditet i teti në Premier League, duhet të përgatitet për ndeshjet e ardhshme pa dy nga lojtarët kyç. Ekipi do të përballet me Evertonin në një ndeshje vendimtare të mërkurën dhe më pas do të udhëtojë për në Londër për të luajtur kundër Fulhamit në Craven Cottage, duke u përpjekur të ruajë pozicionin e tyre në ligë pa praninë e lojtarëve të lënduar.

You may also like