Newcastle kthen fokusin nga Serie A, tenton mesfushorin e Lazio-s

by admin
Spread the love

Sergej Milinkovic-Savic është objektivi i radhës për Newcastle, me anglezët të cilët kanë nisur kontaktet e para me futbollistin.

Mesfushori ka kontratë deri në vitin 2024 me Lazio-n, ndërsa vlera e tij në treg është rreth 60 milionë euro.

Sipas medieve britanike, Newcastle do të provojë gjatë merkatos së verës dhe ideja është shumë e qartë, pasi anglezët kërkojnë të negociojnë çmimin duke përfshirë një ose dy lojtarë.

Kështu, vera pritet të jetë e nxehtë për Milinkovic-Savic, pasi burimet pranë lojtarit kanë konfirmuar se rinovimi me Lazio-n ka ngecur dhe asgjë nuk është në rrugën e duhur.


Top Channel

You may also like