Nesër, protesta në Ohër kundër asociacionit

by admin
Spread the love

Nesër nga ora 12:15, në qendër të qytetit të Ohrit do të zhvillohet një protestë paqësore kundër asociacionit të komunave serbe në Kosovë. Kjo protestë organizohet ditën që në këtë qytet do të zhvillohet takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

“Protestë kundër asociacionit në Kosovë. Protesta do të zhvillohet në datë 18.03.2023 në ora 12;15 në qytetin e Ohrit (qendër) ku edhe do të mbahet takimi Kurti-Lajçak-Vuciq për marrëveshje finale midis Kosovës dhe Serbisë”, thuhet në njoftimin e organizatorëve të protestës.Artikulli paraprakNë vit 9.500 të rinj largohen nga Maqedonia
You may also like