Nëse po merrni vitaminë D, mos e bëni këtë gabim

by admin
Spread the love
Luçiano Bardhi
Mjek

Vitamina D dhe Magneziumi! Pa magnezium nuk ka vitaminë D!

Shoh shumë njerëz që më thonë se jam duke marrë vitaminën D, por marrjen e rrezeve të diellit e anashkalojnë fare, pasi mendojnë se depozitat e tyre po rriten nga vitamina D që po marrin!

Miq rrezet e diellit janë rreze dielli me SULFUR!

Kjo bën që përpunimi i prehormonit D të kryhet më mirë nga mëlçia dhe nga veshka!

Prandaj kur merrni vitaminën D duhet te shtoni ushqime me përmbajtje të sulfurit:

 • Lakra
 • Brokoli
 • Bizelet
 • Thjerrëzat
 • Fasulet
 • Lakra e kuqe
 • Lule lakra
 • Hudhra
 • Qepa
 • Rukola
 • Rrepa e bardhe etj..
Artikulli MëparshëmIlaçet pakësojnë lëndët ushqyese në trupin tuaj, çfarë duhet të dini
Artikulli TjetërVaji fuqizimit, kundër dhimbjeve të eshtrave, ulçerave…

You may also like