Nëse ikën Alqi Bllako, në parlament futet ish kryeministri

by admin
Spread the love

Nëse deputetët socialistë miratojnë kërkesën e SPAK për ti hapur rrugë arrestimit të Alqi Bllakos, vendin e tij në parlament mund ta zëra automatikisht ish kryeministri Pandi Majko i cili zë vendin e 19 në listëne PS-së së Tiranës ku Bllako ishte dy vende para tij. Majko u përjashtua direkt me vullnetin e Ramës nga lista fituese e PS pasi ai rrefuzoi të votojë ligjin special që shembte Teatrin Kombëtar.

Por pas largimit të Najada Çomos dhe Fidel Yllit dhe  Ervin Bushatit që u largua pasi Rolando Rakipi theu hercin, nëse Bllako ikën, Majko është gati të bëhet për herë të trëtë mishërimi i shprehjes: “Ti e nxjerr nga dera, ai të hyn nga dritarja.

Lexo lajme interesante

You may also like