Nëna qëlloi fëmijët për t’i çuar “në parajsë”

by admin
Spread the love

Një nënë Phoenix vrau vajzën e saj 2-vjeçare dhe plagosi rëndë djalin e saj 6-vjeçar me shpresën se ata mund të “shkonin në parajsë”, tha policia të enjten.

Esther Callejas, 24 vjeç, telefonoi të hënën burrin e saj dhe anëtarët e tjerë të familjes për të thënë se ajo qëlloi fëmijët, tha një rreshter i policisë në Feniks.

Anëtarët e familjes më pas njoftuan policinë, ndërsa oficerët pranë East Broadëay Road thanë se kishte filluar një operacion urgjent për shpëtimin e jetës.

Callejas pranoi se i vrau fëmijët sepse “ajo donte që ata të shkonin në parajsë”, tha Justus.

“Ajo u tha detektivëve se kishte në plan të vriste veten më vonë, por nuk arriti ta rimbushte armën,” tha policia.

Sipas mediave botërore, burri i Callejas telefonoi policinë më 14 shtator dhe tha se ishte i shqetësuar për fëmijët dhe gruan.

Oficerët e policisë folën me nënën e cila tha se të gjithë ishin mirë.

Sipas informacioneve të fundit, djali është në gjendje kritike dhe ndodhet në spital. /tesheshi.com/

Lexo lajme interesante

You may also like