Nën hapat e të atit/ Cristiano Jr nuk humb kohë, stërvitet së bashku me Ronaldon (Foto)

by admin
Spread the love

Cristiano Ronaldo është një ndër futbollistët më të mirë në botë, por me sa duket i biri do të ndjekë rrugën e tij.

Cristiano Junior po rritet dita ditës, njëkohësisht edhe profesionalisht falë stervitjes që bën. Ai e ka një person i cili e suporton vazhdimisht drejt rrugës së futbollit dhe ky është Ronaldo.

Futbollisti vazhdimisht e mer të birin në shumë stërvitje dhe shpesh janë fotografuar sëbashku. Para disa ditësh ai ka mbushur 12-vjeç, ndërsa vijon akoma më shumë të stërvitet për të ndjekur rrugët e të atit.

Njëkohësisht ajo që u vu re ishte edhe fanella që Cristiano Jr kishte veshur, ndërsa mbante numrin shtatë që është numri i Ronaldos.

Kjo e vërtetoi akoma edhe më shumë që  ai do të jetë një përfaqësues shumë i denjë i të atit, duke nisur si një talent i vogël por me dëshirën e madhe për sportin.

Ky është fëmija i parë i Ronaldos dhe sipas mediave ka ardhur në jetë nga një nënë surrogante. Deri më tani nuk dihet asnjë informacion për identitetin e saj, ndërsa futbollisti ka deklaruar se gjithçka do të ndodhë me kohën.

Rodriguez dhe Ronaldo janë bashkë që nga viti 2017, ata janë prindër të dy vajzave Alana Martina, 4 vjeç dhe vajza e porsalindur. Ylli i futbollit është gjithashtu baba i djalit Cristiano Jr., 11 vjeç dhe binjakëve 4 vjeçarë, Eva dhe Mateo .Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like