Në pritje të Mbappe, Reali gati të rrëmbejë sulmuesin e Man. United

by admin
Spread the love

Karim Benzema po kalon një moment të shkëlqyer te Reali i Madridit, megjithatë zëvendësuesi i tij i parë, serbi Luka Joviç nuk bind aspak dhe natyrisht që drejtuesit po studiojnë një tjetër alternativë në treg.

Në pritje për të transferuar Kylian Mbappe verën e ardhshme, drejtuesit e Realit kanë nisur punën për të marrë në janar uruguaianin Edinson Cavani, i cili ka mbetur në hije te Manchester United, që prej transferimit të Cristiano Ronaldos.

“Djajtë e kuq” do të pranonin të hiqnin dorë nga uruguaiani, që nuk preferohet shumë nga Solskjaer dhe për më tepër, merr një pagë të majme, ndërsa Ancelotti do t’i shtonte organikës një bomber të vërtetë, që mund të zëvendësojë Benzemanë, por edhe të luajë në krah të francezit.


Top Channel

//Google Analytics window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date());

gtag('config', 'UA-7855069-1');

//Facebook window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId : '1715618661991455', xfbml : true, version : 'v2.10' }); FB.AppEvents.logPageView(); };

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

You may also like