Në mesin e protestuesve sot ishte edhe Kaci, frizeri i njohur i estradës – Shqip

by admin
Spread the love

18:47 | 29 Janar 2022

Sot u mbajt protesta e thirrur nga Partia Socialdemokrate e Kosovës, kundër shtrenjtimit të rrymës.

Qytetarët të shumtë janë mbledhur para ndërtesës së Qeverisë për të kundërshtuar propozimin e ZRrE-së për ngritjen e çmimit të energjisë elektrike.

Në mesin e protestuesve i pranishëm ishte edhe floktari i njohur i estradës, Kaci Lleshi, i cili shihet përkrah deputetit të AAK-së, Pal Lekaj.

Ai u pa bashkë me deputetin teksa qëndronin në një nga sheshet e kryeqytetit për të iu bashkuar kështu protestueseve.

Kujtojmë që përveç që është ndër parukeierët më të kërkuar nga fytyrat publike, Kaci prej vitesh është pjesë e pjesë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

Ndërkohë, disa nga pankartat që mbajtën protestuesit shkruhej: “Krejt rroga në rrymë”, “Krejt dhe shtrenjtë”, “Me popull dhe rrymë nuk luhet se djegësh”.


Lexo lajme interesante

You may also like