Në Man Utd ka filluar përqarja në mes të lojtarëve – ky është fajtori

by admin
Spread the love

Manchester United nuk po kalon aspak në një moment të mirë në Premier League, duke e filluar vitin me humbje në shtëpi nga Wolves.

Por siç duket problemi kryesor i djajve nuk është cilësia, dhe për këtë është deklaruar mbrojtësi Luke Shaw duke bërë me dije që atmosfera tek djajtë nuk është në nivelin që kërkohet.

Shaw akuzoi shokët e tij të skuadrës se nuk ishin bashkuar dhe nuk kishin “motivim”.

”Shikoni se çfarë grupi të lojtarësh që kemi, cilësia nuk mungon, rezultatet po. Ne duhet të jemi më të bashkuar për të fituar ndeshjet”.

As Ralf Rangnick nuk u befasua nga intervista e dhënë nga Luke Shaw, pasi tani ai është i vetëdijshëm për problemet që kanë prekur skuadrën e tij.

Lexo lajme interesante

You may also like