“Ne duhet të kalojmë në opozitë” – A janë PDSH dhe BDI në prag të marrëveshjes? – Shqip

by admin
Spread the love

Kreu i PDSH-së, menduh Thaçi shprehet se është takuar me Ali Ahmetin e BDI-së për të definuar një lloj marrëveshje për koalicion parazgjedhir, por se ende nuk asgjë definitive.

“Nëse BDI dhe PDSH bëjnë marrëveshje unë do ta respektoj marrëveshjen deri në fund. Do të angazhohem tërësisht me partinë që kjo të ketë rezultat. Po në një ditë të bukur, biles për këtë jemi marrë vesh me Ali Ahmetin, që është fundi i procesit, kur procesi i ndryshimeve kushtetuese do të kalojë, kur do të vijë stabiliteti politik, kam thënë që mua më takom të them i pari ‘mirupafshim, ne duhet të kalojmë në opozitë’. S’ështl kurrfarë abnormaliteti…”, u shpreh mes tjerash menduh Thaçi në Klan Debat me Xhumadije Ibraimin./tvklan.mk

You may also like