Ndërroi jetë publicisti, politikani dhe gazetari nga Tetova, Mahi Nesimi

by admin
Spread the love

Viti 2024 nis me një lajm jo të këndshëm që vjen nga Tetova. Në të gdhirë të datës 1 janar, është shuar publicisti, politikani dhe gazetari Mahi Nesimi nga Tetova. Lajmi u bë i ditur nga familjarët e të ndjerit.

“Ju njoftoj se sot në mëngjes ndërroi jetë babai im, Mahi Nesimi. Varrimi do të bëhet me namazin e iqindisë në varrezat e qytetit në Tetovë”, qëndron në njoftimin e familjes Nesimi nga Tetova.

Peripecia e Nesimit para 11 vitesh ishte publikimi i dosjes së tij dhe shpalljes si bashkëpunëtor i shërbimeve sekrete në të kaluarën. Nesimi fitoi procesin gjyqësor kundër Komisionit në Gjykatën Administrative, pasi ai kishte marrë vendimin e Komisionit për Lustrim se ka qenë bashkëpunëtor i shërbimeve sekrete.

Nesimi ishte ambasadori i Maqedonisë në Kroaci dhe ka qenë redaktor në gazetën e dikurshme “Flaka e Vëllazërimit”./Lajmpress

You may also like