Musliu: Isha aty kur i fotografuan fëmijët me foto të Konjufcës e Osmanit, administrata e Kuvendit ua dha fotot

by admin
Spread the love

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka thënë se ka qenë prezente në hollin e Kuvendit gjatë kohës kur disa fëmijë u fotografuan duke mbajtur në duar fotografi të kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca dhe presidentes Vjosa Osmani.

Sipas Musliut, ato fotografi fëmijëve u janë dhënë nga administrata e Kuvendit.

“Mos i gjykoni mesueset, fotot femijeve ua dhanë administrata e Kuvendit të përkrahur edhe nga dikush tjeter aty. Nuk linin hapsirë për të ju spjeguar asgjë siç ka ndodhë çdo vit, thuajse e kanë pasë obligative vetem te sfilojnë me këto foto”, ka shkruar ajo në një postim në “Facebook”.

Më tutje Musliu tha se mësuesit dhe fëmijët janë të pafajshëm, teksa përmendi se edhe nipi i saj është fotografuar me fotografinë e Osmanit.

Postimi i plotë:

Mos i gjykoni mesueset, fotot femijeve ua dhanë administrata e Kuvendit të përkrahur edhe nga dikush tjeter aty. Nuk linin hapsirë për të ju spjeguar asgjë siç ka ndodhë çdo vit, thuajse e kanë pasë obligative vetem te sfilojnë me këto foto.

Niipi im me foto të Vjoses 😛

Isha prezent gjatë ceremonisë se fotografimit.

Femijet jane të pafajshem mesueset poashtu.

Historinë s’mund ta ndryshoj adkush!

Gëzuar ditëlindjen e 14-të Kosovë!

Lexo lajme interesante

You may also like