Murati i reagon LDK-së: Për gjashtë muaj nga buxheti janë paguar mbi 1 miliard euro

by admin
Spread the love

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati, ka reaguar ndaj deklarimeve të Lidhjes Demokratike të Kosovës se buxheti i shtetit është shpenzuar vetëm 9 për qind.

Anëtari i kryesisë së LDK-së Xhafer Tahiri, tha në një konferencë për media se mosshpenzimi i buxhetit po bëhet për shkak të mosrealizimit të projekteve kapitale.

Murati, në reagimin e tij në Facebook thotë se në periudhën janar-qershor janë realizuar pagesa në vlerë prej 1 miliard e 38 milionë euro.

Ai i ka specifikuar edhe sektorët se ku kanë shkuar këto para.

Anëtari i kryesisë së LDK-së Xhafer Tahiri, tha në një konferencë për media se mosshpenzimi i buxhetit po bëhet për shkak të mosrealizimit të projekteve kapitale.

LDK: Qeveria Kurti joefikase, me të u rrit varfëria (VIDEO)

Lexo lajme interesante

You may also like