Muhaxheri: Bizneseve familjare t’iu krijohen lehtësira në taksat komunale

by admin
Spread the love

Bartësi i listës së PDK-së në Pejë, Arton Muhaxheri, i shoqëruar nga kryetari i Degës, Xhavit Haliti, kanë vazhduar vizitat nëpër biznese, me qëllim që të njihen nga afër me kushtet e punës dhe kërkesat që ata kanë.

Muhaxheri
me këtë rast ka premtuar se në asamblenë ardhshme do të kërkojë që bizneseve familjare t’iu krijohen
lehtësira në taksat komunale.

“Sot bashkë me kryetarin e degës #Xhavithaliti
dhe kandidaten për asamble komunale, Arta Vokshi- Nallbani, kemi vizituar
biznesin familjar ‘Ajaka’ që merret me prodhimin e biskotave, turshive dhe
ajvarit”, ka shkruar Muhaxheri në faqen e tij në Facebook.

“Ne iu premtuam se në asamblenë ardhshme do të jemi
përfaqësuesit më të zëshëm në krijimin e kushteve më të mira për bizneset
familjare”.

POSTIMI I PLOTË:

Lexo lajme interesante

You may also like