Mourinho me mesazh emocionues dhe karikues: Vetëm ne! Përpara së bashku

by admin
Spread the love

Skudra e Romës i rikthehet stërvitjeve pasditen e sotme në Trigoria për t’u përgatitur për ndeshjen e Kupës së Italisë.

Dje lojtarët festuan natën e ndërrimit të viteve dhe në mesnate morën urimin nga Mourinho . “ Ne, vetëm ne, përpara së bashku ”, është kuptimi i mesazhit të gjatë emocionues që trajneri i dërgoi ekipit të tij dhe stafit teknik.
Mourinho dëshiron të vazhdojë të jetë trajner i Romës dhe e di që muaji janar do të jetë vendimtar.

Në rast fitoreje ndaj Cremonese në mes të muajit do të ketë një derbi kupe me Lazion mes ndeshjeve të mëdha kundër Atalantës dhe Milanit.

Më pas në shkurt playoff delikat me Feyenoord . Mou ka ngarkuar ekipin e tij dhe në vitin 2024 ai dëshiron të përpiqet të fitojë një tjetër trofe.

Por në mesazhin e Mou nuk mund të mos kishte një pasazh për ata tifozë të cilëve ai u thotë gjithmonë faleminderit, për gjithçka që bëjnë çdo herë për skuadrën Giallorossi.

“Është pikërisht për ta që ne duhet të japim gjithçka dhe të shkojmë përtej kufijve tanë. Ne kurrë nuk duhet të heqim dorë nga asgjë”, tha tekniku portugez./h.ll/abcnews.al

You may also like