Mourinho i thotë jo Portugalisë… Të paktën për momentin!

by admin
Spread the love

Te Roma mund të rrijnë të qetë. Jose Mourinho nuk ka ndër mend për momentin për të pranuar ftesën e Portugalisë ku do të donin ta shihnin trajner të kombëtares.

Nuk është një derë e mbyllur, por një sinjal i qartë se diçka e tillë mund të bëhet vetëm pas mbylljes së sezonit dhe me një dëmshpërblim në favor të Romës.

Kontrata e Mourinhos me verdhekuqtë zgjat deri në vitin 2024 dhe Roma nuk ka ndër mend t’i lejojë të marrë njëkohësisht edhe detyrën e trajnerit të Kombëtares portugeze, siç kishin shpresuar në kampin luzitan pas shkarkimit të Fernando Santos.

Mourinho te Roma merr 8 milionë euro neto në sezon, dhe në çdo rast pronarët nuk do ta linin të largohej pa një dëmshpërblim nga ana e Federatës portugeze.

Në të kaluarën e afërt gjithsesi Mourinho ka lënë të kuptohet synimin e tij, duke thënë se për momentin nuk është i interesuar për një rol si trajner i një kombëtareje, por pa e hedhur poshtë diçka të tillë për të ardhmen.

Një e ardhme që mund të vendoset në qershor, me qetësi, por gjithmonë nëse federata portugeze do të jetë e vendosur për të bërë një investim të rëndësishëm me kohëzgjatje 4-vjeçare.


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like