Mourinho e mendon rikthimin te Manchester United

by admin
Spread the love

Jose Mourinho është i prirur të bëjë atë që do të ishte një rikthim i bujshëm  te Manchester United, raporton Mail Sport. 

Burime pranë menaxherit portugez, i cili u shkarkua nga Roma në fillim të këtij muaji , thonë se ai ndjen se ka ‘punë të papërfunduar’ pasi u largua nga Old Trafford në dhjetor 2018 dhe ‘e ka bërë misionin e tij’ të marrë sërish përgjegjësinë nëse i krijohet mundësia në të ardhmen. 

Mourinho thuhet gjithashtu se dëshiron të punojë me regjimin e ri në United, me Sir  Jim Ratcliffe  dhe INEOS që marrin përsipër operacionet e futbollit si pjesë e investimit prej 25 për qind të miliarderit në klub. 

Mourinho mori drejtimin e United në vitin 2016 pas largimit të Louis van Gaal. 

Ai fitoi Europa League dhe Carabao Cup në sezonin e tij të parë dhe e ndoqi atë me një përfundim në vendin e dytë në Premier League vitin e ardhshëm, megjithëse ata përfunduan 19 pikë larg Manchester Cityt.

Diabetikët duhet të merren me këto aktivitete në dimër, sipas ekspertëve.

You may also like