Mourinho: E kemi studiuar mirë Sassuolon, kanë cilësi të lartë teknike

by admin
Spread the love

Jose Mourinho u ndal përpara mediave për të komentuar sfidën ndaj Sassuolos. Tekniku portugez foli për gjendjen e ekipit të tij, pritshmëritë që ka, si dhe komentoi gjithashtu humbjen në Kupë ndaj Interit.

NDESHJA NDAJ INTERIT- “Për dymbëdhjetë minuta kundër Interit ne bëmë një lojë të tmerrshme. Pas kësaj ne merituam më shumë dhe luajtëm shumë mirë. Frustrimi vjen nga fakti se ne mund të luajmë ballë për ballë me skuadrën më të fortë në Itali, siç bëmë, por më pas për 12 minuta luajmë shumë keq.

Mund të kishim pësuar dy gola në minutat e para, por nga minuta 12 deri kur shkoi ndeshja 2-0 mund të shënonim ne tre gola. Ndeshja e nesërme është ndryshe. Nuk ka më ndeshje për kupë, por kampionat”.

DO TË KETË PËRJASHTIME NË EKIP? “Jo, të gjithë lojtarët u thirrën. Vetëm Zaniolo do të jetë jashtë, por jo i përjashtuar nga unë, nga arbitri”.

ABRAHAM DHE PELLEGRINI-  “Abrahami është mirë. Pellegrini ka nevojë për ritëm, por ai është mirë.”

NDRYSHIM MODULI- “Jo, ne gjithmonë do të përpiqemi të fitojmë sezonin e ardhshëm. Nëse nesër do të përdorim një modul krejtësisht të ndryshëm nga më parë, do të jetë sepse për ne është mënyra më e mirë për të fituar, por kjo nuk ka rëndësi”.

I KËNAQUR ME LOJËN- “Do të kisha dashur të kisha fituar në pjesën e parë kundër Interit, do të kisha dashur që Zaniolo të shënonte. Natyrisht që nuk jam i lumtur”.

DIONISI THA SE KA DIFERENCA TEKNIKE MIDIS EKIPEVE- “Unë nuk jam dakord, ata kanë një cilësi shumë më të lartë teknike. Ata janë shumë të mirë.”

PËRGATITJA E NDESHJES- “Unë nuk do t’ju them se kush luan, çfarë skeme do të përdorim. Është një pyetje futbolli, por nuk dua t’ju përgjigjem. Natyrisht Zaniolo nuk luan, padyshim dikush do të luajë atje. Ne e kemi studiuar mirë Sassuolo-n, por edhe pse mund t’i studiosh mirë është e vështirë të luash kundër tyre. Ata kanë një cilësi vërtet të lartë loje”. /oversport.tv

Lexo lajme interesante

You may also like