Mount, larg Chelsea-t? Potter: Ai dëshiron të luajë sa më shumë, si gjithë të tjerët!

by admin
Spread the love

Mason Mount mund të largohet nga Chelsea në verë.

Trajneri i “Bluve” të Londrës, Graham Potter, komentoi zërat për transferimin e tij të mundshëm, në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes kundër Leicester, ndërsa theksoi se si çdo lojtar tjetër edhe Mount dëshiron të ketë sa më shumë minuta në dispozicion.

“Ai është si gjithë të tjerët, ai dëshiron të luajë. Ai aktualisht vuan nga një dëmtim i lehtë, kështu që ndoshta ka nevojë për më shumë kohë para se të jetë në dispozicion siç duhet. Ai është i lumtur dhe dëshiron të ndihmojë ekipin, kjo është normale. Ai dëshiron të fitojë, të jetë pa lëndime dhe të luajë futboll.”-tha Potter.


Top Channel

You may also like