Moment dramatik, i shpëton vdekjes në sekondën e fundit! 

by admin
Spread the love

Paraglajdisti me fat! Paraglajdisti amerikan Kevin Phillip i shpëtoi vdekjes në sekondën e fundit pasi u ngatërrua me parashutën e tij gjatë kërcimit.

Ai pati fatin e keq, goditet nga një erë e fortë derisa ishte në rënie të lirë. Era e ngatërroi parashutën e tij, kështu që Phillip ka qenë në një luftë të madhe për të aktivizuar parashutën e sigurisë që ndodhej rreth rripit të tij.

Phillip ia doli ta bënte këtë praktikisht në sekondën e fundit, kështu që ia doli të zbarkonte gjallë dhe mirë.

“Nuk ka kohë për të vdekur”, ka shkruar Philip në rrjetet sociale me një video që ka tronditur opinionin.

Lexo lajme interesante

You may also like