Mirlind Kryeziu flet rreth miqësores së sotme: Për një pjesë të sektorit të stadiumit i kam shitur unë biletat

by admin
Spread the love

Qendërmbrojtësi me prejardhje shqiptare, Mirlind Kryeziu, ka folur rreth miqësores së sotme mes Zvicrës dhe Kosovës që zhvillohet në Cyrih, shkruan Insporti.

Futbollisti i FC Zurich ka thënë se për një pjesë të sektorit të stadiumit i ka shitur ai biletat.

“Zyrihu eshte qyteti im ku une kam lindur dhe jam rritur si edhe luaj per ekipin e qytetit. Ketu kam shume kushurinje, familjar edhe shoqeri edhe te gjithe me kane pyetur per bileta. Po ju them qe nje pjese te sektorit te stadiumit i kam shitur une biletat” – ka thënë Kryeziu.

Ndryshe, ndeshja fillon në ora 18:00, do të luhet në stadiumin “Letzigrund Stadion” në Cyrihu.

/Insporti.com

Lexo lajme interesante

You may also like