Ministri grek i Punëve të Jashtme Varviciotis në Shkup

by admin
Spread the love
728x90px

Ministri alternativ i Punëve të jashtme të Greqisë, i angazhuar për çështje evropiane, Miltiadis Varviciotis, sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë pune në vendin tonë, me ftesë të zëvendëskryeministrit të angazhuar për çështje evropiane, Nikolla Dimitrov.

Gjatë qëndrimit të tij në Shkup ministri grek Miltiadis Varviciotis do të takohet edhe me kryeministrin Zoran Zaev dhe ministrin e jashtëm Bujar Osmani.

bekimcair

ash-ads

Lajme interesante

You may also like