Mike Tyson rikthehet në ring, zyrtarizohet ndeshja me Jake Paul

by admin
Spread the love

Jake Paul(ish-yllin e “YouTube” që po krijon një karrierë në boks) do të ndeshet me ish-kampionin e peshave të rënda, Mike Tyson në një ndeshje boksi që do të transmetohet drejtpërdrejt në Netflix.

Ndeshja është planifikuar të zhvillohet më 20 korrik në stadiumin AT&T në Teksas dhe do të jetë në dispozicion për të gjithë abonentët e Netflix. Kjo nuk do të jetë hera e parë që Paul dhe Tyson shfaqen së bashku në një natë boksi.

Paul luftoi në ngjarjen kryesore të pay-per-vieë që pa Tyson të luftonte një ndeshje ekspozite kundër Roy Jones Jr. në 2020, që ishte ndeshja e parë e boksit për Tyson që nga viti 2006.

Paul mundi ish-lojtarin e NBA-së Nate Robinson me nokaut në raundi i dytë në atë që ishte ndeshja e dytë e boksit profesionist për të.

Paul ka krijuar një rekord profesionist prej 9 fitoresh, 1 humbje, me 6 nokaute që nga debutimi i tij në janar 2020. Ai së fundi mundi Ryan Bourland më 2 mars. Tyson ka një rekord prej 50 fitoresh, 6 humbjesh, me 44 nokautet.

“Mezi pres të hyj në ring me Jake Paul në stadiumin AT&T në Arlington, Teksas”, tha Tyson.

“Ai është rritur ndjeshëm si boksier me kalimin e viteve, kështu që do të jetë shumë argëtuese të shohësh se çfarë mund të bëjë vullneti dhe ambicia e një ‘fëmije’”.

You may also like