Mickoski: Kovaçevski dhe Grubi vendosën të dëbojnë Altërnativen nga Qeveria

by admin
Spread the love

“Pres që të ketë debat pas shkarkimit të tre ministrave nga përbërja e mëparshme e qeverisë së Dimitar Kovaçevskit. Nesër në ora 10:00 do të kemi koordinim me grupin parlamentar, në të cilin do të marr pjesë edhe unë dhe aty do të marrim qëndrimet që më pas do të duhet të mbrohen në seancën e Kuvendit”, tha sot kryetari i VMRO-DPMNE-së. Hristijan Mickoski, në lidhje me seancën e nesërme për rindërtim.

Mickoski theksoi se kjo është gjithçka, nuk është akt njerëzor politik dhe moral dhe shtoi se antidatimi i dokumenteve është krim dhe premtoi se dikush do të mbajë përgjegjësi për këtë një ditë.

Sa i përket Alternativës, Mickoski theksoi se ishte partia që në fund të vitit 2021 e shpëtoi këtë qeveri të BDI-së të mbështetur nga SDS-ja që krimi të vazhdojë dhe tani po ndiqet nga qeveria.

“Flet vetëm për kapacitetin moral dhe njerëzor të këtyre njerëzve. Ju kujtoj se pas ngjarjeve të nëntorit të vitit 2021, Afrim Gashi dhe Alternativa ishin ata që shpëtuan qeverinë e BDI-së, të mbështetur nga LSDM. Tani Kovaçevski dhe Artan Grubi vendosën që fjalë për fjalë t’i dëbojnë njerëzit nga Alternativa që vazhduan këtë imoralitet politik kriminal të qeverisë së BDI-së të mbështetur nga LSDM-ja” – tha Mickoski.Artikulli paraprakGashi: Me këtë veprim, LSDM-ja dhe shumica e re rrezikojnë të ardhmen evropiane të vendit
Artikulli tjetërMexhiti: Ahmeti le ta mbajë Grubin nëse i ka borxh
You may also like