Meta publikon foton me të rinjtë: Janë aleati më i mirë për ta kthyer Elbasanin në një qytet shpresëdhënës

by admin
Spread the love

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka ndarë një rrjetin social Facebook, një foto me të rinjtë e Elbasanit. Meta shprehet se të rinjtë janë aleati më i mirë për ta kthyer këtë qytet në një vend shpresëdhënës, si edhe me shumë mundësi për zhvillim dhe mirëqenie.

Kreu i Partisë së Lirisë, më herët zhvilloi një takim me strukturat në Elbasan ku edhe nuk i kurseu kritikat ndaj kryeministrit Edi Rama. Po ashtu ai paralajmëroi se shtatori do të jetë pranvera e demokracisë.

“Të rinjtë, aleatët tanë më të mirë për ta kthyer shumë shpejt Elbasanin një qytet shpresëdhënës dhe me shumë mundësi për zhvillim e mirëqenie”, shkruan ai.

You may also like