Mësohen dyshet e gjysmëfinaleve në Australian Open 2023 – Shqip

by admin
Spread the love

Me përfundimin e fazes së çerekfinaleve në grand sllamin e tenisit Australian Open që mbahet në Melburn të Australisë, tanimë dihen emrat e gjithë tensitve që janë kaual;ifikuar në gjusmëfinale

Në kategorinë e meshkujve janë kualifikuar Novak Djkoviq, Tommy Paul , Karen Karaçinov, dhe Stefanos Tsitsipas. Ndërsa në kategorinë e femrave në fazën gjysmëfinale janë kaulifikuar Elena Rybakina, Viktoria Azarenka, Magda Linette dhe Aryna Sabalenka.

Kështu që në gjysmëfinalen e meshkujve që do të luhet të prenmten dote përballen: Tommy Paul -Novak Djkoviq, dhe Karen Karaçinov – Stefanos Tsitsipas. Finalja zhvillohet të dielën

Ndërsa gjysmënalet në kategorinë e femrave do të zhvillohen të premten, takohen: Elena Rybakina – Viktoria Azarenka dhe Magda Linette – Aryna Sabalenka. Finalja e madhe zhvilloht të shtunën.

Përgatiti Shaban Sinani /KlanMacedonia/

Lexo lajme interesante

You may also like