MeKeni flet për të ardhmen: Dua të qëndroj këtu, ja objektivat e Juventusit

by admin
Spread the love

Ueston MeKeni ka dhënë një intervistë për 8by8 ku foli për rikthimin e tij tek Juventusi pas huazimit të tij te Lids një klub me të cilin bëri 20 paraqitje ku dha një asist.

“Kur u largova nga Lids e dija se bëra një paraqitje të keqe. E dija që nuk kisha kohën që mendoja se kisha ose që ndoshta duhet ta kisha. U ktheva në Juventus sikur të ishte ishte hera ime e parë. Më duhet të provoj sërish kush jam. Unë thjesht dua të qëndroj këtu, të kontribuoj sa më shumë që të jetë e mundur dhe të arrij diçka që nuk e kam arritur ende, që është të fitoj kampionatin. Është diçka që të gjithë duam ta bëjmë, të rikthejmë Juventusin në majën ku i takon. Unë dua që skuadra të fitojë dhe të arrijë planin A, që është të kualifikohet në Champions.”

Timoti Ueah- “Është gjithmonë mirë të kesh dikë të tillë, sepse është familja jote larg familjes. Unë jam aq i shoqërueshëm sa mund të shkoj dhe të argëtohem me cilindo nga lojtarët e ekipit. Por unë prirem të kaloj kohë me Tim dhe Moise Kin më shumë se kushdo”, tha ai.

PANORAMASPORT.AL

You may also like