Meghan Markle surprizon punëtorët jofitimprurës me këtë super gjest

by admin
Spread the love

Meghan Markle vazhdon të mbrojë lejen me pagesë në Shtetet e Bashkuara ndërsa ndihmon të tjerët.

Dukesha e Sussex-it, 40 vjeç, ofroi karta dhuratë 25 dollarëshe Starbucks për punonjësit e organizatës jofitimprurëse PL+US, e cila po punon për të fituar leje me pagesë familjare dhe mjekësore për të gjithë në SHBA deri në vitin 2022. Kartat e dhuratave u furnizuan nëpërmjet saj dhe organizatës jofitimprurëse të Princit Harry , Fondacioni Archewell.

Neil Sroka, drejtor i komunikimit për PL+US, postoi një pamje të kartës së tij dhuratë në Twitter, duke shprehur mirënjohjen e tij për nënën e dy fëmijëve. Dukesha e Sussex (aka #MeghanMarkle) u bleu të gjithëve në @PaidLeaveUS disa filxhanë kafe ndërsa ne jemi duke punuar jashtë orarit për të #SavePaidLeave. E pabesueshme klas… dhe e nevojshme. Vërtet e nderuar të di që ajo ka shpinën tonë në luftën për të fitoni #Leje me pagesë për të gjithë”, ka shkruar ai.

Në fillim të këtij muaji, Meghan së fundmi mbrojti lejen me pagesë në një letër të hapur drejtuar Kryetares së Dhomës Nancy Pelosi dhe udhëheqësit të shumicës në Senat, Chuck Schumer, botuar nga Paid Leave for All.

“Unë nuk jam as e zgjedhur, as politikane, jam si shumë të tjerë qytetare e angazhuar dhe prind”, ka shkruar ajo. “Dhe për shkak se ju dhe kolegët tuaj të kongresit keni një rol në formësimin e rezultateve familjare për brezat që do të vijnë, kjo është arsyeja pse unë po ju shkruaj në këtë kohë thellësisht të rëndësishme – si nënë – për të mbrojtur lejen me pagesë.


Lajme interesante

You may also like