Meghan Markle shihet me një tjetër veshje luksoze, shfaqet me fustan “Valentino”

by admin
Spread the love

Meghan Markle dha leksione për barazinë e vaksinave dhe sesi kombet më të pasura po grumbullojnë doza të vaksinave nga vendet e varfra, ndërsa veshin një fustan të bardhë prej 4,500 dollarësh dhe ato vathë 16,500 dollarë nga Cartier, një orë po ashtu Cartier prej 12,000 dollarë dhe një byzyly prej 6,900 dollarë gjatë Wokestock të së shtunës, në New York.

Dukesha e Sussex -it është parë e veshur me xhaketa të shtrenjta të stilistëve dhe veshje me mëngë të gjata për pjesën më të madhe të udhëtimit katër -ditore në New York, ajo u pa me një mini fustan të bardhë nga “Valentino”. Meghan shoqëroi fustanin me taka të zeza dhe i mbante flokët në një bisht të ulët, shkruan DailyMail.

Ajo veshi fustanin, i cili shitet në Harrod’s për 4,516 dollarë (3,300) për ngjarjen e së shtunës mbrëma në Central Park të qytetit të Nju Jorkut, ku ajo dhe Princ Harry folën për marrjen e vaksinës COVID-19 për të gjithë

“Duke sjellë shkathtësi të pafundme në redaktimin e ngjarjeve tuaja, ky fustan Valentino përcaktohet nga qëndisja e tij me rruaza dhe thekse lulesh në gjoks, mëngë dhe buzë”, thuhet në faqes së internetit.

“Çdo person i vetëm në këtë planet ka një të drejtë themelore për të marrë këtë vaksinë. Kjo është çështja, por kjo nuk po ndodh”, tha Megahn gjatë fjalimit të përbashkët me Harry.

“Dhe ndërsa në këtë vend dhe shumë të tjerë, mund të shkosh pothuajse kudo dhe të vaksinohesh, miliarda njerëz në të gjithë botën nuk munden”, tha ajo.

“Këtë vit, bota pritet të prodhojë doza të mjaftueshme për të arritur objektivin e vaksinimit të 70 përqind të njerëzve në çdo vend të vetëm, por është e gabuar që kaq shumë nga furnizimi i vaksinave i ka shkuar vetëm 10 vendeve të pasura deri më tani dhe jo të gjithëve tjetër. Thjesht nuk është në rregull”, vazhdoi ajo.

Dyshja dolën në skenë në Central Park për Global Citizen Live, një koncert që synonte rritjen e ndërgjegjësimit për një sërë çështjesh, përfshirë varfërinë globale dhe ndryshimin e klimës.


Lajme interesante

You may also like