Mediat serbe raportojnë se Sveçla gjendet në Mitrovicë, reagojnë nga Presidenca – Shqip

by admin
Spread the love

Blerim Vela, shef i kabinetit të presidentes, Vjosa Osmani, ka thënë se mediat serbe po raportojnë rrejshëm që ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla në Mitrovicë të Jugut, saktësisht në Belvedere.

“Mos u bini pas dezinformatave dhe propagandës së tyre”, ka shkruar Vela në Tëitter.

Ai po ashtu ka thënë se institucionet e Kosovës janë të përkushtuara për të ruajtur një mjedis të qetë dhe të sigurt për të gjithë.

Kosova dhe Serbia nuk kanë arritur marrëveshje për targat, të hënën në Bruksel.

Sipas vendimit të Qeverisë nga sonte do të pasojë me fazën e dytë të vendimit të shkallëzuar të Qeverisë që do të jetë gjobitja.

Lexo lajme interesante

You may also like