Më shumë se një orë në zyrë, Basha “zbërthen” takimin me zëvendësin e Yuri Kim

by admin
Spread the love

Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë një lidhje direkte në emisionin Open ka dhënë detaje në lidhje me takimin e sotëm me zv.ambasadorin amerikan Damian Smith në zyrën e PD.

Basha: Folëm për zhvillimet në rajon ku ka pasur tensionime sidomos në Kosovë. Folëm për Dodik për të kuptuar korrupsionin e zyrtarëve të lartë. Për të luftuar autokracinë. Një nga kurat kryesore që administrate kryesore ka është lufta kundër korrupsionit. Na ka në krah. Folëm dhe për skandalet e qeverisë si publikimi i të dhënave. Është e njëjta dorë që ka vjedhur shqiptarët. Në lidhje me këtë shpreha shqetësimin për bllokimin e tre komisioneve. Dhe sigurisht për çështjen Becchetti, pak a shumë të gjitha që ju thashë ju. Nuk kam folur ndonjëherë në emër të SHBA.

Lexo lajme interesante

You may also like