Me lesbiken në krah, Vuçiç anuloi paradën e homoseksualëve – Shqip

by admin
Spread the love

Pas konsultimeve me bashkëpunëtorët, parada e homoseksualëve e planifikuar për në shtator në Beograd do të anulohet ose shtyhet, tha presidenti serb Aleksandar Vuçiç në një konferencë për shtyp të shtunën.

“Parada e planifikuar për në shtator do të shtyhet ose anulohet sipas dëshirës tuaj”, tha Vuçiç dhe shtoi se kryeministrja Ana Brnabiç dhe anëtarët e qeverisë “të gjitha këto do t’i shpjegojnë në përputhje me ligjin”.

Ai tha se parada e homoseksualëve nuk mund të mbahet në Serbi për shkak të situatës aktuale politike. Vuçiç tha se nuk po thotë se është i lumtur, por se Serbia aktualisht ka Ballkanin e Hapur dhe krizën në Kosovë.

Kujtojmë se krahu më i fortë femëror i tij, njeriu që i ka besuar qeverisjen, Ana Brnabiç, është një lesbike. /tesheshi.com/

Lexo lajme interesante

You may also like