Mbrojtja e Lazios ka pësuar 32 gola, nuk ndodhte prej 80 vitesh

by admin
Spread the love

Një nga lojtarët e Lazios që ka përfunduar nën akuzën e Maurizio Sarri pas paraqitjes në mbrojtje ne sfiden ndaj Sassuolos por më në përgjithësi për paraqitjen në mbrojtje që në fillim të sezonit është sigurisht Francesco Acerbi i cili në përballjen e djeshme me pjesën tjetër të skuadrës kërkoi falje duke deklaruar:

“U kërkoj falje të gjithëve për atë që kam bërë”.

Mbrojtësi nuk qëndron aq lart sa kërkon trajneri dhe gjithmonë tërhiqet mbrapa, përveçse humbet kohë për të hequr topin dhe përfundon duke u endur nëpër fushë në mënyrë anarkike.

Ai është shembulli i atyre që në 4 muajt e punës me trajnerin e ri janë “të shurdhër” ndaj diktateve taktike.

Nuk është rastësi që mbrojtja e Lazios ka pësuar 32 gola, një shifër negative që nuk është parë prej 80 vitesh, apo që nga sezoni ’42 -’43 (35), raporton Il Messaggero.

Lexo lajme interesante

You may also like