Mbrëmë finalja e BBVK-së, por nuk do ta besoni se çka ndodhi në qytet në atë kohë

by admin
Spread the love

Mbrëmë ishte finalja e Big Brother VIP Kosova, por nuk do ta besoni se çka ndodhi në qytet në atë kohë. Emocione të forta dhe shumë të papritura nga Vëllai i Madh, pati në spektaklin që mbajti të mbërthyer para ekranit audiencën rekorde.
Në disa postime shihet qendra më e madhe në Prishtinë bosh.

Ndryshe, të shumtë kanë qenë ata që kanë komentuar se ky është efekti i finales së madhe tëBBVK ku fitues i edicionit të parë u shpall Stresi. Ishte Stresi ai që mori më së shumti vota, duke fiturt kështu çmimin e madh i cili u nda nga “Vëllai i Madh”.

Nga cmimi i madh prej 200 mije euro, Stresi fiton 160 mije, ndersa kater finalistet e tjere jane Vedati, Xhuli, Artani dhe Mbresa te cilet fituan nga 10 mije euro, shkruan InfoKosova. Shtepia me e famshme ne Kosove, Big Brother Vip Kosova, ka qene spektakli me i madhe i realizuar ndonjehere ne vendin tone, duke permbajtur fytyra te njohura publike te cilet jane mjafte te dashur per publikun shqiptar, te cilet me voten e tyre shprehshin dashurine per te mbajtur te preferuarin brenda ne shtepi.

Big Brother Vip Kosova, ka ndalur dritat e saj per te vazhduar me edicionet e tjera, pasi edicioni pare pati nje shikushmeri te madhe duke u bere kryfjale ne cdo medie vendore dhe rajonale. Shperblimi i madhe per kete vite ishte 200 mije euro. Shiko foton:

You may also like