Marrëveshje me mbrojtësin francez, Barcelona pranë një tjetër transferimi me kosto zero

by admin
Spread the love

Barcelona mendon për merkaton e ardhshme me trajnerin Xavi Hernandez që kërkon përforcime në repartin difensiv.

Katalanasit duken pranë firmës me Evan Ndicka të Eintracht Frankfurt, kontrata e të cilit përfundon në verë.

Talenti francez është opsioni i parë për spanjollët dhe pritet që në muajin mars të ketë një takim mes drejtuesve të Barcelonës dhe atyre gjermanë. Në fakt, Barcelona dhe vetë lojtari duket se e kanë gjetur gjuhën e përbashkët dhe tashmë mbetet që të binden gjermanët.

23-vjeçari është një lojtar i cili së fundmi është shndërruar në një pikë të rëndësishme për Frankfurt teksa në këtë sezon është aktivizuar në 20 ndeshje të Bundesligës për skuadrën e drejtuar nga ana e trajnerit Oliver Glasner.


Top Channel

You may also like