Mancini i pikëlluar me pensionimin e Agueros – ja çfarë thotë

by admin
Spread the love

Ish-trajneri i Manchester Cityt, Roberto Mancini, pranoi se është i trishtuar kur dëgjoi se Sergio Agüero do të tërhiqet nga futbolli për shkak të një sëmundjeje të zemrës.

Agüero u transferua te Barcelona përpara sezonit të ri, pasi kaloi nga Manchester City si lojtar i lirë.

Por 33-vjeçari përjetoi probleme në gjoks dhe vështirësi në frymëmarrje gjatë një ndeshjeje kundër Alaves në tetor.

Më vonë ai u përjashtua për tre muaj dhe tani pritet të bëjë një deklaratë të mërkurën ku pritet të pensionohet nga futbolli.

Mancini, i cili fitoi titullin e parë të Manchester Cityt në Premier Ligë në 2011-12, kishte një Agüero vendimtar në skuadër në stadiumin Etihad.

Aguero u largua nga Manchester City si golashënuesi kryesor i klubit pasi kontrata e tij skadoi në qershor dhe ish-reprezentuesi argjentinas pritet të pensionohet nga futbolli pasi shënoi 41 gola në 101 ndeshje me Argjentinën.

“Më vjen shumë keq, i uroj gjërat më të mira”, tha Mancini në ‘Gran Gala Gazzetta Awards’, raportuar nga ‘TMW’. “Më vjen shumë keq që e shoh atë të largohet kaq shpejt.

“E doja te City, ai është i huaji me mesataren më të lartë të golave ​​në Angli. Më vjen keq që ai duhet të largohet nga futbolli kaq shpejt.”

Mancini drejtoi Manchester Cityn nga dhjetori 2009 deri në maj 2013 dhe Agüero mbërriti në korrik 2011.

You may also like