Manchester United – Sevilla, Juventus – Sporting – Shqip

by admin
Spread the love

U  hodhë shorti  edhe  për ndeshjet e çerekfinale në Europa Ligë, ku marrin pjesë këtë skuadra: Feyenoord, Juventus, Leverkusen, Manchester United, Roma, Sevilla, Sporting CP dhe Union Saint-Gilloise.

 

Juventus, Manchester United, Sevilla, Leverkusen, Union Saint Gilloise, Sporting, Roma dhe Feyenoord mësuan pengesën e radhës drejt finales. Përsëritet finalja e Conference League e zhvillua në “Air Albania” mes Romes dhe Feyenoord. Ndërkohë United “peshkoi” Sevillën, Bayern Leverkusen u vu përballë ndaj Union, ndërsa Juventusi kundër Sportingut, skuadër që eliminoi Arsenalin.

Çiftet në çerekfinalen e Europa League: 

Manchester United – Sevilla

Juventus – Sporting

Bayern Leverkusen – Union Saint Gilloise

Feyenoord – Roma

 

 

Çiftet në gjysmëfinalen e Europa League: 

Juventus – Sporting/ Manchester United – Sevilla

Feyenoord – Roma/ Bayern Leverkusen – Union Saint Gilloise

Kujtojmë se çerekfinalet do të zhvillohen me 13 dhe 20 prill, ndërsa gjysmëfinalet më 18 maj. Oraret do të jenë të zakonshmet: 18:45 dhe 21:00.

 Shaban sinani /KlanMacedonia/

You may also like