“Lulzim Bashës nuk i ndodh asgjë”, analisti i njohur paralajmëron fundin e hidhur të Sali Berishës dhe Ilir Metës

by admin
Spread the love

Analisti Ilir Yeziri u shpreh se bashkimi i Ilir Metës me ish-kryeministrin Sali Berisha nuk do prodhojë asgjë më shumë sesa do katandisjen e tyre si çeta e Haxhi Qamilit që do vijnë vërdallë nëpër Shqipëri duke takuar pallateve të kulturës militantë.

Deklarata e Yezirit:

“Lulzim Bashës nuk i ndodh asgjë se është i mbrojtur me postin që ka me anë të zgjidhjeve statutuore që i ka bërë organizimit të PD-së, ka mbështetjen e aleatit SHBA. Berisha me Metën do të katandisen në dy çeta si ato të kohës Haxhi Qamilit që do vijnë vërdallë nëpër Shqipëri duke takuar pallateve të kulturës militantë që i kujtojnë atyre kohë të lavdishme kur hanin me lugë floriri”, tha Yzeiri.

Lexo lajme interesante

You may also like