Lulzim Basha bën lëvizjen urgjente para mbledhjes së Kuvendit, ja çfarë do të ndodhë sot në orën 09:30

by admin
Spread the love

Kryedemokrati Lulzim Basha do të mbledhë grupin parlamentar të Partisë Demokratike ditën e sotme. Mësohet se mbledhja do të mnbahet në orën 09:30, gjysmë orë para nisjes së seancës plenare të Kuvendit të Shqipërisë.

Ende nuk dihet se çfarë do të diskutojë kryedemokrati Basha me deputetët në selinë blu, por pritet që mes tyre të jenë dhe ndryshimet në marrëveshjen e kompanisë së prodhimit të vaksinve, Pfizer dhe qeverisë shqiptare.

Këto ndryshime janë pjesë e rendit të ditës në seancën e sotme të Kuvendit dhe pritet të votohen. Gjithashtu, nuk përjashtohet mundësia që Basha të ketë në plan dhënien e porosive për debatet në Kuvend.

Lexo lajme interesante

You may also like