Luftojnë për vendin e tretë në Botërorin “Katar 2022″/ Dy gola të shpejtë, zgjat pak festa e Kroacisë

by admin
Spread the love

Kroacia dhe Maroku po luftojnë për vendin e tretë në Botërorin “Katar 2022”.

Kroaci-Marok 1-1

Kronika e ndeshjes:

24′ Modriç i afrohet golit me një goditje të fortë, portieri Bounou reagon në dy kohë duke larguar rrezikun me Livajën që ishte i gatshëm ta shtynte topin në rrjetë

9′ Gooooool! Zgjat pak festa e kroatëve, Maroku kundërpërgjigjet me Dari që po ashtu shënon me kokë

7′ Gooooool! Ekzekutim perfekt i goditjes së dënimit nga ana e kroatëve, Perisiç shërben për Gvardiol që me kokë realizon një gol të bukur

Duke filluar nga ora 16:00, Kroacia dhe Maroku diskutojnë atë që mund të konsiderohet si finalja e vogël e Kupës së Botës teksa dy kombëtaret që mund të konsiderohen surprizë për atë që dhuruan në Katar, synojnë të dalin me medaljen e bronztë. Së fundmi, trajnerët Daliç dhe Regragui kanë zbuluar edhe formacionet titullare teksa ashtu siç edhe pritej si në radhët e Kroacisë, ashtu edhe në atë të Marokut ka ndryshime.

Mundësia i është dhënë lojtarëve që kanë marrë më pak gjatë kompeticionit teksa në stol tek ballkanasit janë ulur Brozovic, Lovren apo edhe Sosa. Nga ana tjetër, te Maroku, edhe për shkak të problemeve fizike në stol janë mbrojtësit Aguerd dhe Saiss së bashku me mesfushorin Ounahi.

Formacionet zyrtare, Kroaci-Marok:

 


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like