Lojtari si portier, e festimi si Bafetimbi Gomis – Kupa e Afrikës me skena të pabesueshme

Shumë skena të pabesueshme po vazhdojnë të ndodhin në ndeshjen e Kupës së Kombeve të Afrikës.

Ndërsa Sierra Leone barazoi me rezultat 2-2 kundër Bregut të Fildishtë, ishte festa e Serge Aurier që mori vëmendjen.

Në minutën e 93-të, portieri i Bregut të Fildishtë, Badra Ali Sangaré, pësoi një lëndim teksa barazoi për Sierra Leone.

Ai duhej të largohej me barelë dhe kapiteni Serge Aurier doli në portë për minutat e fundit.

Ndërsa, ishte Alhaji Kamara ai që rrëmbeu një barazim për Sierra Leone në minutën e 93’të, i cili festoi sikur Bafetimbi Gomis, kur shënoi golin ndaj United.

Kamara capped off his equaliser with the hilarious celebration
Swansea stun Manchester United with André Ayew and Bafétimbi Gomis goals |  Premier League | The Guardian

Gjërat janë të hapura në grup për kombëtaren e Sierra Leonen që gjendet në një pozicion të shkëlqyeshëm për të arritur në 1/16-ën e turneut, ndërsa Bregu i Fildishtë ka punë për të bërë kur të përballet me Algjerinë, të enjten.