“Lojë sensacionale nga ekipi im”, Klop: Nuk ka alternativë tjetër, nëse duam të fitojmë ndeshjet

by admin
Spread the love

Trajneri i Liverpulit, Jyrgen Klop, pas fitores në shifrat 4-2 ndaj Njukasëllit, për BBC Sport u shpreh: “Ishte një lojë e bujshme nga skuadra ime. Ne e filluam jashtëzakonisht të gjallë. Të gjithë e panë Dubravkën ose ne vetë u siguruam që nuk do të ishte e lehtë që të shënonim.

Super lojë. Më pëlqyen shumë aspekte të lojës, pa golat që pësuam.

Lojë e pabesueshme. Atmosferë e pabesueshme. Kundërpresioni ishte një model për shkollat e futbollit. Ata duhet ta shikojnë atë, ta marrin dhe ta mbajnë. Ishte gjithçka mirë.

Shfaqja duhet të vazhdojë. Tani kemi pesë ose gjashtë ditë, pra tre ditë stërvitje. Do të ndryshojë botën nga pikëpamja e freskisë.

Dominik Szoboszlai pësoi një lëndim në kofshë, shpresojmë të mos jetë shumë serioz. Edhe lojtarët e tjerë e ndihen mirë. Është një periudhë  superintensive. Por nuk ka alternativë tjetër nëse duam të fitojmë ndeshjet e futbollit.”

PANORAMASPORT.AL

You may also like